PRÍRODNÉ ÉTERICKÉ OLEJE

PRÍRODNÉ ÉTERICKÉ OLEJE

 

Sú prchavé vonné esenciálne látky produkované rastlinou. Majú schopnosť ovplyvňovať telesné funkcie organizmu a pôsobiť na našu psychiku a emócie. Vhodne volenými éterickými olejmi docielime bezprostrednej úľavy pri rade problémov, posilníme imunitu a predídeme komplikáciám, alebo preventívne zabránime vzniku niektorých chorôb. Éterické oleje sú látky koncentrované, takže každá fľaštička obsahuje účinné látky z niekoľko sto až tisíc kilogramov rastlín. Pri každom použití je nutné starostlivo riediť každý éterický olej v nosnom rastlinnom oleji (hroznovom, olivovom, slnečnicovom, mandľovom, jojobovom a pod.), neutrálnom

hydrofilnom oleji Nobilis Tilia, v tuku alebo v alkohole, prípadne vo vínnom octe, v mede alebo tučnom mlieku.

 

Hlavné použitie éterických olejov:

 

M A S Á Ž

masírovanie postihnutého miesta alebo časti tela zmesou éterického oleja v základnom rastlinnom oleji.

 

teplý a studený obklad, inhalácia, kúpeľ

 

Citrón

Taliansko

Popis:

 Jeden z najlepších olejov na prečistenie organizmu, rozpúšťa usadeniny (celulitída, obezita, žlčníkové a močové kamene, cysty, arterioskleróza), stimuluje lymfatický systém, čistí žalúdok a črevá (vredy, pálenie záhy), osviežuje.

 

Eukalyptus

AustráliaPopis:

Korenistá osviežujúca vôňa. Olej účinný pri infekciách dýchacích a močových ciest, pomáha pri vykašliavaní a celkovo posiluje, znižuje teplotu, uľavuje pri reumatizme, svalových bolestiach a neuralgiách, ničí choroboplodné zárodky v ovzduší, nie je vhodný pre kojencov.

 

Grapefruit

Izrael

Popis:

 Príjemná svieža horká korenistá vôňa pripomínajúca horký pomaranč. Stimuluje, osviežuje, antidepresívum, reguluje funkciu potných žliaz. Prečisťuje lymfatický systém a napomáha vylučovaniu toxínov (celulitída, opuchy, nadváha, arterioskleróza), posiluje a čistí trávenie (zápcha, bolesti hlavy spôsobené pomalým trávením), uvoľňuje nervové napätie, úzkosť a depresie.

 

Koriander

Rusko

Popis:

 Svieža linaloová vôňa. Povzbudzujúci, antibakteriálny olej, prehrieva, uľavuje pri bolestiach najmä reumatického pôvodu a harmonizuje trávenie, je vhodný hlavne pri žalúdočnej neuróze, zvracaní a črevných a močových zápaloch, uvoľňuje stuhnuté svaly a kĺby, kŕče a neuralgické bolesti.

 

Levanduľa úzkolistá

Francúsko

Popis:

 Sladká bylinná, jemná kvetinová vôňa. Levanduľa je silicou prvej pomoci, tehotenstva a pôrodu, pomáha ako účinná a veľmi príjemná dezinfekcia odrenín a najrôznejších rán, neutralizuje živočíšne jedy, regeneruje spálenú pokožku, zastavuje krvácanie, aplikuje sa pri opuchoch a zápaloch pokožky, výrazne urýchľuje hojenie, ukľudňuje a znižuje krvný tlak, srdečných a emočných problémoch od arytmie až po depresie, hystériu či nespavosť, vhodná pre deti.

 

Mäta kučeravá

Japonsko

Popis:

 Charakteristická svieža bylinná vôňa (spearmint). Je antiseptická a analgetická, podporuje tvorbu hlienu, uvoľňuje svalové kŕče, reguluje trávenie a pohyb čriev, pomáha pri nachladnutí, má jemnejšiu vôňu ako mäta pieporná a býva príjemnejšia deťom, pri problémoch s pečeňou a žlčníkom. Obsahuje menej mentolu ako mäta pieporná.

 

Mäta pieporná

Taliansko

Popis:

Svieža, výrazná mätová vôňa s chladivých efektom. Silice prvej pomoci, má protiinfekčné účinky, pri fyzických a duševných traumách mätu bezprostredne aplikujeme, znižuje prah bolesti, posiluje dýchanie, trávenie (kolika, nevoľnosť, zápcha, nadúvanie) a nervy (migréna, závraty, zlá pamäť, koncentrácia, vyčerpanie), pri zápachu z úst a pri odvykaní od fajčenia., nepoužívať pri srdcových ochoreniach.

 

Škorica – kôra

Srí Lanka

Popis:

prehrieva, posiluje srdcovú činnosť (únava, chlad, angina pektoris), dýchanie (časté a chronické potiaže, oslabená imunita), trávenie, močovopohlavné infekcie, vyčerpanie a depresiu.

 

Pomaranč

Taliansko

Popis:

Svieža typická pomarančová vôňa, jemnejšia ako u pomaranča horkého. Farba je žltá až sýto oranžová podľa regiónu Protikŕčový olej, ktorý pomáha žalúdočnej nevoľnosti a podporuje vylučovanie žlči (tráviace bolesti, zvracanie, pálenie záhy, podráždený trakčník, bolesti hlavy), uľavuje pri nekľude, úzkosti a depresii, fotosenzibilný.

 

Borovica

Bulharsko

Popis:

Svieža balzamická ihličnatá vôňa.
Stimulujúci prostriedok podporujúci tvorbu hlienu a utišujúci kašel.
Pomáha pri zápale plúc, prechladnutiu, kašli, astmatizme, reumatizme, infekciách močových ciest.

Ružové drevo

Brazília

popis:
Sladká kvetinová vôňa, podobná ruži, ľahko drevitá.
Podporuje cirkuláciu energie a krvy (angina pektoris, palpitácia, nervové napätie a vyčerpanie), podporuje regeneráciu kože (drobné poranenia, jazvy, dermatitida, akné), posilnuje imunitu, má povznášajúce účinky

 

Tea Tree Extra (Čajovník)
Austrália

popis:
Horko korenistá vôňa, číre sfarbenie.
Kvalita silicií Tea Tree sa posudzuje podľa hlavných obsahových látok 1,8 cineolu a terpinolu. Vyššia kvalita zodpovedá čo najnižšej hodnote cineolu a čo najvyššej hodnote terpinolu. Základná silica prvej pomoci. Silné prírodné antibiotikum, má široké použitie pri bakteriálnych, pliesňových a vírových infekciách, môže sa použiť lokálně neriedené k dezinfekcii drobných poranení, posilňuje imunitu, dodáva sebadôveru a odolnosť. Zmierňuje opuchy, zastavuje krvácanie, pomáha pri pliesňových ochoreniach kože, nechtov a sliznic.

 

Rozmarýn B.S. Cineol

Všestranný olej na posilnenie organizmu, pomáha rozprúdiť energiu a krvný obeh, zlepšuje koncentráciu a pamäť, účinný pri melanchólii, únave a nervovom vyčerpaní. Krajina pôvodu: Maroko

 

Vanilka, Extrakt CO2

Popis:
Pôvodnou vlasťou vanilky je tropická Amerika, obzvlášť východomexické pobrežné pralesy. Je to vytrvalá bylina, ktorá patrí medzi orchideje. Vanilka je využívaná hlavne pre svoje účinky na psychiku. Pôsobí anti-depresívne, prebúdza nové túžby, zmyselnosť a kreativitu. Je možné využiť jej vôňu k potlačeniu strachu pred novými emočnými zážitkami, keď myseľ je orientovaná skôr rozumovo. Pri psychickom vypetí prináša klud a harmóniu, pomáha pri nespavosti a nechutenstve.

Poznámka:
Afrodiziakum, zlepšuje náladu.

 

Klasická masáž
Reflexná masáž
Športová masáž
Masáž tváre

Manuálna lymfodrenáž
Kozmetická lymfodrenáž tváre
Jarná detoxikácia
Anticelulitídny program
Anticelulitídna lymfodrenáž>

Reflexná masáž chodidiel
Rašelinový zábal
Elektroliečba - Phyaction
Teploliečba- LAVATHERM
Svetloliečba - BIOPTRON
Formovanie postavy

Pri masážach sa používajú kvalitné aromaterapeutické oleje od firmi NOBILIS Tilia
Ponuka olejov

Permanentky

Naspäť

Ste návštevníkom číslo: